^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

30 marca na międzygminnym turnieju gimnazjalistów w piłce siatkowej o Puchar Wójta Gminy Nowy Żmigród w Nienaszowie - zwycięzcą okazało się Gimnazjum Nr 1 w Jaśle.

Turniej otworzył zastępca wójta Radosław Kujawski oraz dyrektor ZS w Nienaszowie Zdzisław Brocławik, życząc zawodnikom powodzenia i trudnej walki o pierwsze miejsce.

Rozgrywki miały charakter meczów towarzyskich trzech drużyn: Nienaszowa, Iwonicza Zdroju i Jasła. Nienaszów oraz Iwonicz Zdrój to zwycięzcy powiatowych rozgrywek piłki siatkowej gimnazjalistów, którzy w kwietniu wystąpią na zawodach rejonowych. Jednak, jak to często bywa w sporcie, wygrała trzecia drużyna, która na zawodach rejonowych nie wystąpi, ponieważ przegrała minimalną ilością punktów z Nienaszowem na Gimnazjadzie Powiatowej.

W spotkaniu towarzyskim drużyna z Jasła okazała się lepsza. W pierwszym secie wygrał Nienaszów 22 do 25, w następnym secie to drużyn z Jasła zdobyła więcej punktów (25-17) i ostatecznie w tajbreku Jasło wygrało 15 do 12. Mecze z Iwoniczem Zdrój nie były tak wyrównane ale zawodnikom nie brakowało ducha walki. W setach zarówno Nienaszów jak i Jasło wygrało z Iwoniczem Zdrój dwa do zera.

Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Nowy Żmigród oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Nienaszowie. Na zawodników czekały puchary i piłki. Sędziom w meczu był bezstronny ksiądz proboszcz z Nienaszowa Jan Gajda.