^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


6XAUvBAlUByp4aghSnaklejka2018 aW sobotę 6 stycznia uroczystość Trzech Króli. W tym dniu zostanie zorganizowany po raz pierwszy w parafii Nienaszów Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą Św. o godz. 10.30, potem orszak przejdzie trasą z kościoła, obok szkoły, później w stronę Poraju i zawróci przed domem ludowym. W trakcie przejścia śpiewane będą kolędy i czytane krótkie teksty Pisma Świętego. Orszakowi towarzyszyć będą Trzej Królowie i Święta Rodzina. Również dzieci mogą przebrać się w stroje aniołków, pastuszków, Trzech Króli czy Świętej Rodziny. Po zakończeniu orszaku w domu ludowym będzie można napić się gorącej herbaty i wspólnie pokolędować. Wszystkich mieszkańców gminy Nowy Żmigród, parafian, wraz z rodzinami i znajomymi, serdecznie zapraszają: sołtys Nienaszowa Helena Kulisz wraz z proboszczem ks. Janem Gajdą.

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. 

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności.

Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga.

Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego − zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

6XAUvBAlUByp4aghShaslo otk

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu