^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


20 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kątach odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. W takim zimowym i chłodnym miesiącu, jakim jest styczeń, możemy odnaleźć dwa piękne dni, które sprawią, że każdemu: małemu, czy dużemu od razu robi się cieplej na sercu.

Dzień Babci i Dziadka jest dniem niezwykłym. Wspólne świętowanie jest okazją do zacieśnienia więzi najmłodszych z seniorami, uczy szacunku do starszych, miłości i wdzięczności. Niewiele jest takich dni w kalendarzu, które łączą pokolenia i wzruszają do łez. Dzieje się tak zawsze w naszej szkole, kiedy dzieci zapraszają swoich dziadków i babcie, by wyrazić im swoją miłość i wdzięczność za to, co dla nich robią. 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele, a jej dalsza część odbyła się w szkole. Pani dyrektor Cecylia Piwowar powitała wszystkich gości i złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia. Pani dyrektor w swym wystąpieniu podkreśliła, że tak jak dawniej, tak i dziś babcie i dziadkowie są niezastąpieni, gotowi poświęcić swój czas, troskę, cierpliwość, serce ukochanym wnuczętom. Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. To właśnie dzięki dziadkom dzieci już od najmłodszych lat uczą się miłości, wrażliwości, szacunku i tolerancji.

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli przygotowały część artystyczną, recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły dla gości. Najpierw wystąpiły dzieci młodsze z oddziału przedszkolnego i klas I−III. Wnuczęta przekazały słowa wdzięczności i podziękowania swoim babciom i dziadziusiom. Recytowane przez nich wiersze i śpiewane piosenki mówiły o współczesnej babci, kobiecie „nowoczesnej”, …takiej, która nie założy kapci, woli getry od spódnicy, a gdy zje ciasto, to zaraz ćwiczy…”, o dziadku „fajnym facecie, przystojnym jak James Bond…”. Zatańczona przez przedszkolaków poleczka zauroczyła naszych gości. Uczniowie klas starszych zaprezentowali „Jasełka”. Na zakończenie programu artystycznego wystąpiły dziewczynki z klasy IV, które przy akompaniamencie gitary zaśpiewały kilka kolęd. Życzenia zebranym złożyli: Pani Dyrektor, Ksiądz Proboszcz oraz Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, który swoją obecnością uświetnił uroczystość.

Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. Na zakończenie dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki i zaprosiły do wspólnego poczęstunku ufundowanego przez Wspólnotę Leśną w Kątach. Szanowni goście trud swoich wnuków nagrodzili ogromnymi brawami, a całusów, przytuleń i pochwał nie było końca. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu.

Dzień Babci i D...
Dzień Babci i Dziadka - Kąty Dzień Babci i Dziadka - Kąty
Dzień Babci i D...
Dzień Babci i Dziadka - Kąty Dzień Babci i Dziadka - Kąty
Dzień Babci i D...
Dzień Babci i Dziadka - Kąty Dzień Babci i Dziadka - Kąty
Dzień Babci i D...
Dzień Babci i Dziadka - Kąty Dzień Babci i Dziadka - Kąty
Dzień Babci i D...
Dzień Babci i Dziadka - Kąty Dzień Babci i Dziadka - Kąty

J. Dykas

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu