^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Europejski proces cyfryzacji naziemnego sygnału telewizyjnego rozpoczął się w Polsce na podstawie Ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz.U. Nr 153, póz. 903). Po przełączeniu nadajników z analogowych na cyfrowe mieszkańcy zyskają dostęp do szerokiego wachlarza kanałów publicznych i komercyjnych w znakomitej jakości dźwięku i obrazu, a w przyszłości możliwość uzyskania także innych usług cyfrowych. W naszej Gminie sygnał analogowy z nadajnika zlokalizowanego na Suchej Górze zniknie już 19 marca 2013 r.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej http://www.cyfryzacja.gov.pl/ oraz bezpłatnej infolinii pod numerem telefonu 800 007 788.

Również na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego www.rzeszow.uw.gov.pl uruchomiona została zakładka wyjaśniająca niezbędne kwestie i zawierająca mapę wyłączeń nadajników w poszczególnych gminach.

W sprawie zakłóceń w odbiorze telewizji naziemnej pomocy udziela także: Delegatura Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 17, tel. 178521799.

Apeluje się:
− by przestrzegać osoby starsze przed pochopnymi zakupami sprzętu oferowanego przez przypadkowych sprzedawców ,
− w momencie przełączenia sygnału analogowego na cyfrowy udzielić pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w ewentualnym przekierowaniu lub podniesieniu dotychczasowej anteny.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy