^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W związku z przekształceniem struktury Komendy Powiatowej Policji w Jaśle polegającym m.in. na utworzeniu z dniem 1 grudnia 2012 r. Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie obejmującego swym działaniem teren gmin Nowy Żmigród, Krempna i Osiek Jasielski, w dniu 6 grudnia Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Andrzej Wędrychowicz wręczył kom. Jackowi Krzyżakowi rozkaz o powołaniu na stanowisko na Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie. Spotkanie, na którym obecni byli m.in. Wójtowie Gmin Nowy Żmigród, Krempna i Osiek Jasielski, odbyło się w Urzędzie Gminy w Nowym Żmigrodzie. Po zakończeniu części spotkania poświęconej nominacji głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali nowemu komendantowi oraz życzyli wielu sukcesów zawodowych i dobrej współpracy.  

 

 

Kom. Jacek Krzyżak jest policjantem z 22-letnim doświadczeniem zawodowym obytym zarówno w służbie prewencyjnej, kryminalnej jak i logistycznej. Jako policjant cieszy się szacunkiem przełożonych i współpracowników. Osiąga bardzo dobre wyniki w pracy.

Nowoutworzonym Komisariatem Policji z siedzibą w Nowym Żmigrodzie zastąpiono dotychczas działające na  terenie powiatu jasielskiego posterunki Policji: w Krempnej, Nowym Żmigrodzie i Dębowcu. Nowa jednostka organizacyjna, w obsadzie której znajduje się 16 etatów policyjnych, obejmuje swym działaniem gminę Krempna, gminę Nowy Żmigród oraz gminę Osiek Jasielski, natomiast gmina Dębowiec obsługiwana będzie przez Komendę Powiatową Policji w Jaśle.

W miejscowościach Krempna i Dębowiec, w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu ze społeczeństwem, w dotychczasowych siedzibach posterunków będą funkcjonowały komórki organizacyjne obsługiwane przez policjantów znających specyfikę podległego terenu. Zakres ich funkcjonowania będzie przedmiotem uzgodnień z władzami gmin, przy szczególnym uwzględnieniu potrzeb społeczności lokalnej. Zmiany nie wpłyną na zmniejszenie ilości funkcjonariuszy obsługujących podległy gminie teren, a także na poziom wykonywanych zadań, a wręcz przeciwnie – mają na celu poprawę efektywności Policji, podniesienie bezpieczeństwa i jakości pełnionej służby.

Na siedzibę nowotworzonego Komisariatu Policji Zarząd Powiatu Jasielskiego planuje przeznaczyć I piętro budynku zlokalizowanego w Nowym Żmigrodzie przy ul. Gorlickiej 10.

 

tekst i foto : ep
Kopiowanie i powielanie treści lub grafiki zawartej na stronie bez zgody autora jest zabronione.

 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu