^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 

 Szydełkowaniem Pani Małgorzata zainteresowała się jeszcze w szkole podstawowej. Od tego czasu wykonywała prace dla siebie i jako prezenty dla rodziny. Od ubiegłego roku, kiedy to poznała podczas targów w Krakowie Panią Jadwigę Węgorek − artystę ludowego, która przekonała ją, że warto promować swoją twórczość, wyrabia je na szerszą skalę. Wśród jej prac znajdują się obrusy, serwetki, ozdoby świąteczne − wielkanocne i bożonarodzeniowe, naszyjniki, kolczyki i ubrania.

 

Pierwszym ważnym wydarzeniem, mającym wpływ na rozwój kariery Pani Małgorzaty był zeszłoroczny udział w Międzynarodowym Festiwalu Koronki Klockowej w Bobowej organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bobowa jest jednym z nielicznych dziś ośrodków propagujących tradycje związane z koronczarstwem. Na Festiwalu, gdzie istnieje także możliwość udziału w zajęciach warsztatowych, pojawiają się gościnnie koronczarki ze Słowacji, Czech, Belgii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugalii i Polski.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage} 

Pani Małgorzata na zaproszenie wystawiała swoje prace w Galerii Metro na Ursynowie, w Centrum Handlowym Plaza w Rzeszowie, Centrum Handlowym Świt w Tarnowie oraz w Jasielskim i w Krośnieńskim Domu Kultury.

Prawdziwie dostrzeżona została dopiero w ostatnim czasie, kiedy to po wystawie w CH Plaza otrzymała od Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego propozycję przygotowania aniołów bożonarodzeniowych na prezenty promocyjne podczas prezentacji Województwa Podkarpackiego w Brukseli w grudniu br.

Początkiem grudnia br. jej prace można było obejrzeć i zakupić w Millenium Hall i Galerii Miejskiej przy Plastyku w Rzeszowie, a w połowie miesiąca pojawią się w JDK w Jaśle.

tekst : ep
foto: ep, mw
Kopiowanie i powielanie treści lub grafiki zawartej na stronie bez zgody autora jest zabronione.

 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy