^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Projekt pn. Akcja edukacyjna "Szukamy rady na nasze odpady" realizowany był przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Plastekol Organizacji Odzysku S. A. w Jaśle.

 

 

Projekt obejmował dwa konkursy plastyczne:
1. konkurs na formę przestrzenną wykonaną z odpadów opakowaniowych, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych klasy I − III,
2. konkurs na komiks ekologiczny, temat: promowanie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, skierowany był do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowej i klasy I − III gimnazjum.

Celem konkursów było podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie zachowań proekologicznych, w tym właściwego postępowania z odpadami oraz zachęcenie młodzieży do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko.

Projekt realizowany był na terenie 20 gmin Związku tj. Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec, Żyraków i Miasto Jasło. Udział w konkursie wzięło 85 szkół z których wpłynęło 175 prac w dwóch kategoriach: forma przestrzenna − 77 prac, komiks ekologiczny − 98 prac.

Laureatów konkursów wyłoniła komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele Stowarzyszenia Artystów Ziemi Jasielskiej PLAJA, Jasielskiego Domu Kultury i Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Nagrody jakie otrzymali uczniowie to: plecaki, aparaty fotograficzne, piłki nożne i siatkowe, książki

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Jasielskim Domu Kultury w dniu 13.11.2012 r. z udziałem Burmistrzów i Wójtów z gmin Związku i zostało uświetnione spektaklem tanecznym wykonanym przez tancerzy Studia Tańca AT Dance Tomasza Berkowicza w składzie: grupy dziecięcej RISING STARS i grupy młodzieżowej STREET ELITE.

W kategorii Komiks ekologiczny w klasach I-III gimnazjum:
I miejsce zajęła − Katarzyna Potera z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. Opiekunem była pani Barbara Świerzowska − nauczycielka chemii.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Marcelina Budziak − Szkoła Podstawowa  w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie,
Magdalena Wielgosz − Szkoła Podstawowa w Kątach,
Piotr Źrebiec − Gimnazjum w Kątach,
Patryk Burda − Zespół Szkół Nienaszów,
Ilona Wietecha − Zespół Szkół Nienaszów,
Marzena Zima − Zespół Szkół Nienaszów.

tekst i fot.: jk
Kopiowanie i powielanie treści lub grafiki zawartej na stronie bez zgody autora jest zabronione.

 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy