^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 Celem projektu zrealizowanego w ramach programu Bezpieczne Boiska Podkarpacia było stworzenie bezpiecznego i funkcjonalnego boiska, które służyłoby uczniom Szkoły Podstawowej w Kątach. Dotychczasowe boisko nie nadawało się do prowadzenia na nim zajęć lekcyjnych – uległo ono degradacji na skutek ulewnych opadów deszczu, które miały miejsce w roku 2007 i 2008. Nigdy, nie było remontowane ani modernizowane. Nawierzchnia jego była zniszczona i nierówna, co stwarzało niebezpieczeństwo dla zdrowia ćwiczących tam uczniów.

 

 Boisko nie było wyposażone w sprzęt do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego takich jak: bramki piłkarskie czy zestaw do gry w siatkówkę. Nie posiadało drenażu zapewniającego odprowadzenie wód opadowych oraz gruntowych, a także utwardzonego dojścia z budynku szkoły do obiektu.

Boisko stanowi jedyne miejsce dla Szkoły Podstawowej w Kątach gdzie można prowadzić zajęcia dydaktyczne w ramach wychowania fizycznego. Szkoła nie dysponuje salą gimnastyczną, a dzieci zmuszone były ćwiczyć na szkolnym korytarzu.

Prace polegały na przygotowaniu terenu wraz z odwodnieniem, wykonaniu nawierzchni boiska, wykonaniu dojścia do obiektu oraz montażu urządzeń sportowych: zestawu do gry w siatkówkę, bramek aluminiowych i urządzeń towarzyszących: ławki, kosze na śmieci. Ich wartość to  30 tys. zł, która zrefundowana zostanie z budżetu Województwa Podkarpackiego.
tekst: ep
fot.: ła
Kopiowanie i powielanie treści lub grafiki zawartej na stronie bez zgody autora jest zabronione.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy