^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 W czwartek 28 września 2012 roku odbył się turniej wiedzy przyrodniczej "Przyrodnik na medal", zorganizowany przez Magurski Park Narodowy. Walczyło w nim 6 drużyn z okolicznych gimnazjów − z Lipinek, Krygu, Cieklina, Krempnej, Nienaszowa i Nowego Żmigrodu. Zadaniem trzyosobowych drużyn było jak najszybsze pokonanie trasy z Przełęczy Hałbowskiej, żółtym szlakiem, do Muzeum w Krempnej i poprawnie wykonanie  zadań otrzymanych od pracowników Parku w dziewięciu rozlokowanych na trasie punktach. Uczniowie musieli wykazać się głównie wiedzą z biologii, historii regionu i wiedzą o Magurskim Parku
Narodowym.
 

Po dotarciu do muzeum i podliczeniu punktacji ogłoszono wyniki:
I miejsce − Uczniowie Gimnazjum  w Nowym Żmigrodzie,
II miejsce  − Uczniowie Gimnazjum w Krempnej,
III miejsce − Uczniowie Gimnazjum w Cieklinie.

 Uczniowie z Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie po raz pierwszy wzięli  udział w tym konkursie. Drużyna wystąpiła w składzie: Katarzyna Potera, Marcin Hućko i Jakub Roczniak. Opiekunem grupy była Joanna Kmieć.

Każdy laureat otrzymał cenne nagrody: gadżety z Magurskiego Parku Narodowego, encyklopedię i krzesło obrotowe z serii Sedia Natura − Gatto. Na tapicerce głównej nagrody ufundowanej przez Nowy Styl jest ryś.

Członkami Komisji Konkursowej były panie Katarzyna Gładysz, Urszula Olchawa i Magdalena Kuś. 

Konkurs zorganizowano przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

   

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy