^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Za nami Dni Nowego Żmigrodu 2012. Takiej imprezy w Nowym Żmigrodzie jeszcze nie było! W kulminacyjnym momencie podczas koncertu gwiazd wieczoru Libera i Mateusza Mijala z zespołem Chłopacy na stadion sportowy w miejscowości zawitało kilka jeśli nie kilkanaście tysięcy osób! 

 

Obchody Dni Nowego Żmigrodu tradycyjnie rozpoczął Wojewódzki Przegląd Kapel Ludowych „Grajki 2012". Na scenie wystapili: Zespół Pieśni „Wilsznia” z Polan, Kapela Ludowa „Żmigrodzanie” z Nowego Żmigrodu, Kapela Ludowa „Kamfinioki” z Jedlicza, Zespół Śpiewaczy „Pokolenie” z Kątów i Zespół Śpiewaczy „Magurzanki”.

Następnie scenę zdominowali lokalni artyści. W bloku kulturalnym Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie wystąpili: Grupa Kabaretowa „Non Omnis”, Zespół „Fifel-Band”, Młodzieżowa Kapela Ludowa „Żmigrodzkie Trele-Basy” oraz Kapela Podwórkowa „Zimny Drań”.

Około godziny 19 dla zebranych zagrały zespoły "Eris" i "The Force". Po nich jasielski raper DPD rozgrzał publiczność swoim występem. Atmosfera była wspaniała! Publiczność gorąco powitała na scenie gwiazdę polskiej sceny muzycznej Libera, którego w stylu freestyle zapowiedział Ozi.Gdy na scenie pojawił się Liber, stadion oszalał! Artysta był mile zaskoczony przyjęciem przez naszą publiczność. Na wstępie wykonał swoje futbolowe hity w tym hymn EURO 2012 "Czyste szaleństwo". Właśnie tytuł hitu Libera odzwierciedla w pełni to co działo się na stadionie. Przy okazji raper popisał się kunsztem piłkarskim, wykonując na scenie sztuczki techniczne z piłką. Wiązanka hitów wykonywanych z Sylwią Grzeszczak była kolejnym punktem koncertu Libera. Na życzenie publiczności zabrzmiały jeszcze "Skarby" i nadeszła chwila kiedy to do Libera dołączył Mateusz Mijal. Pisk fanek wschodzącej gwiazdy polskiej sceny muzycznej zagłuszył na moment muzykę. Artyści wykonali wspólnie mega hit tego lata − utwór "Winny", który razem z nimi zaśpiewała cała publiczność! Było to premierowe wykonanie "Winnego". Liber ustąpił na scenie miejsca Mateuszowi Mijalowi. Usłyszeliśmy największe hity zespołu Chłopacy, a "Góraleczka" rozkołysała Nowy Żmigród. Jeszcze wspólne podziękowania Jerzemu Dębcowi za zorganizowanie imprezy i nadeszła najprzyjemniejsza chwila dla fanów. Tłumy po autografy i zdjęcia z artystami wydawały się nie mieć końca. W międzyczasie za konsoletą zasiadł DJ Marcus, który do późnych godzin nocnych prowadził disco pod gwiazdami.

Dni Nowego Żmigrodu 2012 były najlepszą tego typu imprezą w historii miejscowości i całej gminy. Wielki szacunek należy się organizatorom tego wspaniałego show − Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Nowym Żmigrodzie, Urzędowi Gminy w Nowym Żmigrodzie oraz Towarzystwu Miłośników Nowego Żmigrodu. 

Sponsorami imprezy byli: Województwo Podkarpackie, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle, Teekanne, Karpacka Spółka Gazownictwa, PGE, PBS Bank, Ligromet, Pizzeria Bartolini Jasło, Pizzeria Magura Osiek Jasielski, LiModa, Hotel PERŁA Jasło, Atlantik-Market, Pensjonat Wichrowe Wzgórze, Zajazd Pod Małym Laskiem, JANPOL.

źródło: http://nowyzmigrod.blogspot.com/

więcej zdjęć

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy