^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie był organizatorem kolejnej edycji pikniku rekreacyjnego pod nazwą Turniej Sołectw. Współorganizatorami była pani sołtys wsi Łysa Góra oraz jednostka straży pożarnej z tej miejscowości. Zawody rozpoczęły się 8 lipca o godzinie 15.00 na stadionie sportowym w Łysej Górze. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn, ale na plac boju przybyło ich tylko sześć − byli to reprezentanci Łysej Góry, Grabaniny, Sośnin, Toków, Nienaszowa i Kątów.

 

 

Zawodnicy rywalizowali w 12 konkurencjach: odbijanie piłki głową, przeciąganie liny, bieg w płetwach, wyścigi w taczkach, rzut lotką, slalom na szczudłach, rzut gumiakiem, slalom z piłką lekarską, wbijanie gwoździ, test szybkościowy, kręgle, slalom tyłem… Całej zabawie przyglądali się zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: pan Wójt Gminy Krzysztof Augustyn, jego zastępca Radosław Kujawski oraz radni i sołtysi z terenu całej gminy.

W połowie turnieju został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną gospodarzy, a reprezentantami drużyn, które uczestniczyły w zawodach. Lepszymi graczami okazali się zawodnicy z Łysej Góry, wygrywając spotkanie 2:1. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach była ostra, ale zgodna z zasadami fair play. Zawodnicy walczyli o jak najlepsze wyniki, ale przede wszystkim dobrze się bawili.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Nienaszowa. Dalsze miejsca zajęły drużyny: 2. Łysa Góra, 3.Grabanina, 4.Toki, 5.Sośniny, 6. Kąty. Każda z drużyn otrzymała puchar, dyplom i nagrodę rzeczową. Dekoracji dokonali: wójt gminy Krzysztof Augustyn oraz zastępca wójta Radosław Kujawski. Zawody sędziowali: Jerzy Dębiec oraz Krzysztof Ciekliński. Biuro organizacyjne obsługiwała Zofia Bilska.

W imieniu organizatorów tej sportowo-rekreacyjnej imprezy chciałbym serdecznie podziękować pani sołtys Teresie Laskowskiej oraz straży pożarnej w Łysej Górze za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Serdecznie dziękuję panom wójtom, radnym oraz sołtysom za przybycie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku więcej reprezentacji weźmie udział w turnieju.

                jd

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy