^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 18 czerwca 2012 roku w kościele parafialnym w Desznicy Jego Ekscelencja ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski dokonał wprowadzenia i przekazania wspólnocie parafialnej Relikwii Błogosławionego Jana Pawła II.

 

Relikwie pierwszego stopnia zostały przekazane do kościoła parafialnego w Desznicy dzięki staraniom proboszcza parafii Józefa Obłój, który w trakcie mszy św. złożył podziękowania Wójtowi Gminy i wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego wyjazdu do Lwowa w kwietniu br., spotkania z metropolitą lwowskim i uzyskania relikwii Jana Pawła II.

Uczestniczący w uroczystościach Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki, ówczesny II sekretarz Jana Pawła II, wygłaszając homilię ciepło i serdecznie wspominał osobę papieża – Polaka:

Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem, mimo że taki sam jak my, to jednocześnie wyróżniający się swoim zachowaniem, postawą, sposobem mówienia czy reagowania. W przeciwny sposób promieniował na innych. Stojąc przy nim odczuwało się spokój, poczucie bezpieczeństwa, życzliwości. Jan Paweł II był człowiekiem wiary. Nigdy nie żałować czasu na modlitwę i zawsze musiał jej mieć tyle na ile uważał za stosowne.

W uroczystości wzięło udział kilkaset osób z terenu gminy Nowy Żmigród i powiatu jasielskiego, w tym przedstawiciele samorządów – Wicestarosta Powiatu Jasielskiego Franciszek Miśkowicz, Wójt Gminy Nowy Żmigród Krzysztof Augustyn, Zastępca Wójta Radosław Kujawski oraz Przewodniczący Rady Gminy w Nowym Żmigrodzie Tadeusz Źrebiec.

{mosimage}{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}

{mosimage} {mosimage}

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy