^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W sobotę 16 czerwca po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat został zorganizowany piknik rodzinny w Kątach. Inicjatorem imprezy był Związek Młodzieży Wiejskiej. Do organizacji włączyła się także parafia Kąty oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Kąty „Pokolenie”. Patronat honorowy nad całością imprezy objął Dyrektor GOK-u w Nowym Żmigrodzie – Jerzy Dębiec oraz Wójt Gminy Nowy Żmigród – Krzysztof Augustyn.

 

 

 

Piknik z okazji 25-lecia Parafii rozpoczął się już o godzinie 10.00 rozgrywkami o Puchar Proboszcza. Grupy ministrantów z dekanatu Nowy Żmigród rywalizowały grając w piłkę nożną. Niestety Puchar nie trafił do ministrantów z Kątów − zwycięzcami okazali się ministranci z pobliskiego Skalnika.

Równolegle do rozgrywek piłki nożnej prowadzona była, pod nazwą "Rodzina Źródłem Miłości", prezentacja twórczości lokalnych poetów oraz rękodzieła przygotowanego przez panie z KGW.

O godzinie 17.00, konkursem o tematyce Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, rozpoczęła się druga część pikniku. Dzieci rysowały kredą oraz odpowiadały na pytania quizowe, za co zostały nagrodzone koszulkami i odblaskami, które mogą zapewnić im bezpieczeństwo podczas wakacji. Po konkursie rozpoczął się koncert zespołu RIFF z Brzostku, który zachęcał do zabawy zebranych aż do meczu Polska-Czechy. Niestety, mimo wspólnego kibicowania naszej drużynie w rozgrywkach Euro 2012, Polska przegrała z Czechami i nie wyszła z grupy. W przerwie meczu, gdy jeszcze była nadzieja na wygraną, na rozluźnienie atmosfery na scenie zaprezentował się DPD, który został przyjęty przez miejscową publiczność z wielkim entuzjazmem.

Po transmisji meczu na otarcie łez, odbyła się dyskoteka pod gwiazdami z patronatem RMF MAXXX, a zagrał DJ MARCUS.

Marek Sroka

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy