^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


   Pikniki Edukacyjne to element  trzeciej edycji akcji „Młody Nobel” – kampanii edukacyjnej, która pokazuje dzieciom i młodzieży, że nauka, a w szczególności nauki ścisłe mogą być pasjonujące. Akcję prowadzą: Fundacja Rozwoju Wolontariatu (realizator programu PROJEKTOR – wolontariat studencki) oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Przedsięwzięciu patronuje Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. III edycja programu to m.in. pięć pikników w województwie podkarpackim – jeden z nich odbył się 9 czerwca w Zespole Szkół w Nienaszowie.

 

Wolontariusze z rzeszowskich uczelni zorganizowali w tym dniu pokazy z: fizyki, chemii, biologii, pierwszej pomocy i robotyki. Uczestnicy pikniku mogli nie tylko obserwować wiele fascynujących zjawisk, ale również samodzielnie wziąć udział w przeprowadzanych eksperymentach. W ramach pokazów naukowych można było dowiedzieć się m.in. czym jest suchy lód, ciekły azot, jak działają zmysły, jak udzielać pierwszej pomocy i jak działa defibrylator. Były także pokazy umiejętności robotów.

 

Pikniki Edukacyjne pomagają zrozumieć nie tylko podstawowe prawa nauki, ale także najnowsze odkrycia. Teraz nie tylko można o tym przeczytać czy obejrzeć w telewizji, ale także samemu spróbować naukowych eksperymentów, na własne oczy przekonać się, jak działają prawa nauki, samemu zmieniać warunki eksperymentów i obserwować tego skutki.

Efekty poprzednich kampanii możemy przedstawić statystycznie – jednak będą to tylko liczby, ważniejszym wymiarem jest dla nas fakt, że dzieci i młodzież na nowo odkrywają w sobie fascynację nauką –  powiedział Kamil Wrzos, Regionalny Koordynator Programu PROJEKTOR – wolontariat studencki.

na podstawie: www.projektor.org.pl

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy