^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W dniu 5 czerwca 2012 r.  w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy. W tym roku na 3 dni przed wielkim świętem w Polsce − EURO 2012 − szkoły uczestniczące w ogólnopolskiej akcji Szkoła bez Przemocy obchodziły ten dzień pod hasłem „Kibicuję Fair Play”. Tego dnia zaplanowano liczne atrakcje, konkursy i zajęcia dla uczniów na boisku szkolnym, ale z powodu padającego deszczu plan uległ zmianie.  

Akcję rozpoczęliśmy od głośnego przemarszu ze szkoły do GOK-u, gdzie dzięki uprzejmości dyrektora Jerzego Dębca zajęcia odbyły się w sali widowiskowej. Uczniowie ubrani w biało-czerwone stroje, wyposażeni w trąbki, szaliki, gwizdki i flagi przygotowali pod opieką wychowawców pokaz kibicowania: śpiewano Koko, koko euro spoko, Stadion oszalał, skandowano hasła sportowe i okrzyki. Było bardzo głośno i radośnie.

W czasie święta wystąpiły „Mistrzynie z kuchni”, które codziennie zmagają się z ciekawymi dyscyplinami sportowymi: wielokrotna mistrzyni w ubijaniu ziemniaków metrowym tłuczkiem − Halina Zima, 5-krotna mistrzyni w wiosłowaniu w zupie  − Beata Nadymus, wielokrotne medalistki w podnoszeniu 100-litrowych garnków na zupę:  Iwona Leśniak i Bożena Jastrzębska, wielokrotna mistrzyni w podrzucaniu naleśnika na patelni − Marzena Merchwa. Panie ubrane w stroje w barwach narodowych kilkakrotnie wychodziły na scenę, otrzymując od zebranej publiczności ogromne brawa.

W tym dniu uczennica klasy szóstej miała 13 urodziny. Cała społeczność szkolna odśpiewała dla niej sto lat, a szefowa kuchni Beata Nadymus upiekła dla niej w prezencie specjalny urodzinowy tort z wystrzałowymi świeczkami.

Na zakończenie spotkania odbyło się losowanie nagród, wśród których znalazły się m. in.: deskorolki, piłki, śpiwór, albumy, książki, zegar/kalendarz, szklane „kury koko euro spoko”, zdjęcia z autografami Grupy MoCarta. W losowaniu brali udział uczniowie i pracownicy szkoły, którzy zakupili w szkole specjalny kupon. Sponsorami nagród i fantów w loterii byli: Alicja Winiarska – supermarket Atlantik; Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; wicestarosta Franciszek Miśkowicz; Magurski Park Narodowy; Rada Rodziców; GOK; Stowarzyszenie "Subregion Magurski"; nauczyciele Zespołu Szkół: Alicja Witkowska, Tomasz Źrebiec, Małgorzata Sudyka, Małgorzata Tłuściak, Joanna Kmieć; Beata i Adam Durałowie z Mytarki; Joanna Dykas − nauczycielka SP w Kątach; Małgorzata Opałka z Łężyn; Teresa Stopa z Mytarzy; Stanisława Trzeciak  z Nowego Żmigrodu;  absolwenci naszej szkoły: Paulina Bąk i Grzedorz Nadymus z Nowego Żmigrodu; „Duet-Papier” s.c. Warywoda i Stachaczyński;  Księgarnia „Tania książka”.

Fotorelację przygotował Tomasz Walowski z Łysej Góry. Wszystkim  składam serdeczne podziękowania.

 

 Joanna Kmieć – pedagog szkolny

 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy