^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Karpacka Troja stawia sobie za zadanie: Sprawić, aby milcząca za szkłem gablot archeologia ożyła i przemówiła do turystów zrozumiałym językiem. I tak się stało. Historia ożyła, a przybysze, którymi byli członkowie Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju wsi Kąty "Pokolenie" mogli zobaczyć żywą historię.

 

 

W piątek 18 maja swoje kroki na trzcinickiej ziemi postawiła grupa mieszkańców Kątów i sympatyków Stowarzyszenia "Pokolenie". Mogli oni zobaczyć urok jednej z najstarszych w Polsce osad słowiańskich. Chodząc wśród glinianych chat przykrytych strzechą, obserwując okolice zza murów obronnych czuło się powiew historii, którą tętni Karpacka Troja. Oprócz skansenu można było zobaczyć ciekawe wykopaliska umieszczone w muzeum.

Mimo, że był to krótki popołudniowy wyjazd, wycieczkowicze wchodząc do skansenu cofnęli się w czasie niemal o tysiąc lat.

Wyjazd był ciekawą lekcją historii dla wielu pokoleń zrzeszonych w Stowarzyszeniu. 

W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zatrzymali się w Dębowcu, gdzie wzięli udział w modlitwach rozpoczynających uroczystości związane z nadaniem tytułu Bazyliki Mniejszej dla świątyni w Dębowcu. 

Marek Sroka
http://katyinfonews.blogspot.com/ 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy