^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W niedzielę 18 grudnia w Budynku Domu Ludowego w Kątach miało miejsce spotkanie opłatkowe, przygotowane przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju wsi Kąty „Pokolenie”. Spotkanie opłatkowe było przygotowane dla mieszkańców miejscowości i okolicy.

 

 

Na spotkanie przybyło około 100 osób, wśród których byli zaproszeni m.in. Ksiądz Proboszcz Stanisław Mirek, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Źrebiec, Dyrektor Szkoły Podstawowej Cecylia Piwowar, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Dębiec, siostry zakonne ze stacji Caritas w Kątach, członkowie Rady Sołeckiej oraz młodzież ze Związku Młodzieży Wiejskiej. Mimo tak wielu przybyłych gości dla nikogo nie zabrakło miejsca przy stole.

 

Na początku spotkania młodzież szkolna pod kierownictwem pani katechetki Małgorzaty Mroczka przygotowała program artystyczny przedstawiający obrzęd wigilijny sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy to wigilia była związana z szeregiem obrzędów i przesądów.

Po wystąpieniach dzieci zespół śpiewaczy Pokolenie zaśpiewał kolędy i zaprezentował swoją niedawno wydaną płytę.

 

Następnie ksiądz proboszcz Stanisław Mirek poświęcił biały opłatek oraz dania na wigilijny stół. Wszyscy przy dźwiękach kolęd składali sobie życzenia, atmosfera była jak na prawdziwej wielopokoleniowej wigilii. Po symbolicznym łamaniu się opłatkiem i życzeniach uczestnicy wieczerzy mogli spróbować tradycyjnych potraw wigilijnych.

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju wsi Kąty „Pokolenie” już od kilku lat silnie działa na rzecz integracji społecznej i realizuje wiele projektów. W ostatnim czasie w ramach programu FIO realizuje szkolenia i spotkania starszych pokoleń z młodszymi, właśnie w ramach tego programu została wydana płyta zespołu śpiewaczy „Pokolenie”, który funkcjonuje przy stowarzyszeniu a także zorganizowane zostało spotkanie opłatkowe.

 

Link internetowy do filmu ze spotkania opłatkowego -  http://youtu.be/tjwl2mKVmnU

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju wsi Kąty „Pokolenie” pragnie złożyć z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt, pogodnej atmosfery w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy