^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Okres zimowy to dla nas ludzi szczególny moment, łączy się z przyjemnymi i troszkę męczącymi przygotowaniami do świąt - szczególnie panie mogą coś na ten temat powiedzieć. Dla dzieci oczekiwanie na Mikołaja i masę prezentów, dla gospodarzy dodatkowe obowiązki przygotowania opału i budynków na trzeszczące mrozy. Również dla zwierząt jest to szczególny moment.

 

Bardzo często jest to moment walki o przetrwanie. Dzikie zwierzęta mają swoje naturalne sposoby przetrwania tego trudnego okresu, a zwierzęta domowe? Leśnicy pomagają przetrwać dzikim zwierzętom dokarmiając je w paśnikach, gospodarze opiekują się swoim inwentarzem zabezpieczając je przed zimnem i głodem. A jak się przedstawia sprawa naszych psiaków?

Czy wszystkie mają ciepłą budę, gdzie mogą się schronić przed śnieżycą? Czy mają wodę podczas mrozów zamiast bryły lodu? Czy pamiętamy o codziennym karmieniu? Psy, tak naprawdę służąc nam w obejściu zdane są na naszą opiekę, szczególnie te uwiązane czy zamknięte w kojcach. Na pewno dla małego kotka znajdzie się przytulny kącik w naszej piwnicy.

W ten szczególny świąteczny czas pamiętajmy również o naszych czworonożnych przyjaciołach, nie zapominajmy o nich w tym przedświątecznym chaosie i zabieganiu, a może i dla nich Mikołaj przyniesie kawał smacznej kości i miskę pełną mleczka?

Danuta Darul

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy