^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W niedzielę 28 sierpnia br. na boisku sportowym w Nowym Żmigrodzie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach: Grupa „A”
i grupa „MDP” W grupie „A” wzięły udział jednostki z: Brzezowej, Grabaniny, Kątów, Łysej Góry, Makowisk, Mytarki, Mytarzy, Nowego Żmigrodu, Siedlisk Żmigrodzkich, Skalnika i Toków.
W grupie „MDP” wystartowały drużyny z: Grabaniny, Mytarki, Nowego Żmigrodu i Toków.

 

Przybyłe jednostki oraz zaproszonych gości powitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Nowym Żmigrodzie - Zdzisław Gołębiowski. Meldunek o gotowości do odbycia zawodów złożył Komendant Gminny ZOSP RP w Nowym Żmigrodzie - Adam Durał. Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze KP PSP w Jaśle pod przewodnictwem bryg. Wacława Pasterczyka.

Gośćmi zawodów byli: Starosta Jasielski – Adam Kmiecik, Wójt Gminy Nowy Żmigród – Krzysztof Augustyn oraz jego zastępca Radosław Kujawski, Komendant Powiatowy PSP w Jaśle
st. bryg. Wiesław Latoszek, Kierownik Posterunku Policji w Nowym Żmigrodzie – asp. Wiesław Rogowski.

Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia wyszkolenia pożarniczego niezbędnego
w przygotowaniu do działań ratowniczych, zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują. Poziom rywalizacji wszystkich drużyn był wysoki,
a różnice czasowe niewielkie.
Końcowa klasyfikacja zawodów obejmowała czasy uzyskane
w konkurencji sztafet oraz w ćwiczeniu – rozwinięciu bojowym, uwzględniając przy tym punkty karne otrzymane za niezgodne z regulaminem wykonanie poszczególnych konkurencji.

 

 

Ostatecznie końcowa klasyfikacja w obu grupach przedstawia się następująco:

 

Miejsce

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Wynik

końcowy

Miejsce

Ochotnicza Straż Pożarna

Wynik

końcowy

1

Grabanina

1007,5

1

Skalnik

114

2

Mytarka

992,2

2

Grabanina

115,5

3

Nowy Żmigród

974,9

3

Mytarz

116

4

Toki

935,2

4

Mytarka

118,5

 

 

 

5

Siedliska Żmigrodzkie

123

 

 

 

6

Toki

127,5

 

 

 

7

Kąty

128

 

 

 

8

Łysa Góra

130

 

 

 

9

Brzezowa

145

 

 

 

10

Nowy Żmigród

152

 

 

 

11

Makowiska

224

 

Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary ufundowane przez Wójta Gminy Nowy Żmigród. Nagrody wręczali Wójt – Krzysztof Augustyn, Prezes Zarządu – Zdzisław Gołębiowski, Komendant Gminny – Adam Durał. Po wręczeniu nagród wszystkim drużynom za udział w zawodach podziękował Wójt Gminy oraz Komendant Gminny.

Zawody, które przebiegły przy pięknej pogodzie i licznie zgromadzonej publiczności, zakończyły się pokazem gaśniczym, przeprowadzonym przez funkcjonariuszy z JRG PSP w Jaśle oraz OSP Skalnik.

 

Zwycięskie drużyny będą reprezentować Gminę Nowy Żmigród na Zawodach Powiatowych, które odbędą się w Skołyszynie w dniu 25.09.2011 r.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Nowym Żmigrodzie.

Autor tekstu: Adam Durał

Fot. - Józef Marchewka

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy