^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


5 czerwca, czyli tydzień przed tzw. Zielonymi Świątkami  członkowie i sympatycy PSL z powiatu jasielskiego spotkali się w Makowiskach. Na spotkaniu były obecne władze gminne, powiatowe i wojewódzkie. W Centrum Rekreacyjno Kulturalnym w Makowiskach zebrało się ponad 200 osób.

 

 

Cała uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych spod Centrum Rekreacyjno Kulturalnego do kościoła parafialnego w Makowiskach. Po mszy świętej w Kościele ludowcy zebrali się w Centrum Kultury w Makowiskach, gdzie odśpiewano wspólnie hymn Polskiego Stronnictwa Ludowego. Następnie prezes powiatowy PSL Franciszek Miśkowicz oraz gminny Zenon Książkiewicz powitali wszystkich gości, wśród których byli: wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak, wiceprzewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego Dariusz Sobieraj, starosta jasielski Adam Kmiecik, burmistrz miasta Jasło Andrzej Czernecki, przewodniczący rady powiatu Bogusław Kręcisz, wiceprzewodniczący rady powiatu Grzegorz Pers, wójtowie gmin z powiatu jasielskiego oraz wielu innych.

 

Przybyli goście skierowali życzenia do ludowców, w których podkreślali niejednokrotnie, że PSL to partia z bogatą przeszłością a zarazem głos polskiej wsi.

 

Po wystąpieniach okolicznościowych kapituła w składzie: Mieczysław Kasprzak, Dariusz Sobieraj, Grzegorz Pers wręczyli odznaczenia dla zasłużonych ludowców oraz powitali nowych członków wręczając im legitymacje.

 

Na uroczystości program artystyczny przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Makowiskach oraz zespoły ludowe Pokolenie z Kątów i gminny zespół śpiewaczy Magurzanki. Nie obyło się też bez występów kabaretowych, w których pierwsze skrzypce należały do Zofii Wojnarskiej przewodniczącej KGW w Makowiskach.

 

Święto Ludowe zakończyło się wspólnym obiadem i biesiadą przy dźwiękach muzyki ludowej. 

 

 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy