^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W czwartek, 26 maja w Sali Domu Ludowego w Starym Żmigrodzie obchodzono Gminny Dzień matki zorganizowany przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich oraz Gminny Ośrodek Kultury.  Na uroczystości wręczono 16 podziękowań dla zasłużonych matek, które mimo natłoku obowiązków świetnie spisują się w roli matki.

 

Wśród wyróżnionych matek znalazły się: Kazimiera Skrzęta, Anna Zajdel, Stanisława Wokurka, Władysława Misiołek, Franciszka Mroczka, Marianna Trybus, Maria Źrebiec, Weronika Tocka, Władysława Grabiszewska, Maria Kogut, Natalia Mikosz, Helena Furtek, Władysława Źrebiec, Zofia Książkiewicz, Maria Parylak, Irena Szot. Otrzymały one z rąk Wójta Gminy Krzysztofa Augustyna nagrody i podziękowania oraz symboliczną róże.

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 16 w intencji wszystkich matek w kościele w Starym Żmigrodzie. Po mszy panie z 18 Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszeni goście przeszli do Domu Ludowego na program artystyczny przygotowany przez dzieci z Filialnej SP w Starym Żmigrodzie oraz poczęstunek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. : wójt gminy Nowy Żmigród – Krzysztof Augustyn, wicewójt – Radosław Kujawski, wicestarosta jasielski – Franciszek Miśkowicz, przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Źrebiec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Grzegorz Pers, prezes i naczelnik OSP w Starym Żmigrodzie, sołtys sołectwa – Jan Nowak, dyrektor GOK – Jerzy Dębiec.

Przybyłych gości powitała pani Kazimiera Skrzęta – przewodnicząca koła gospodyń wiejskich ze Starego Żmigrodu. Po części artystycznej, która wzbudziła uśmiech na twarzach matek a w oku zakręciła się łza wzruszenia, kobietom została  przedstawiona ważna sprawa badań profilaktycznych.

 

Następnie Wójt Gminy, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Pers oraz przewodniczący Rady Gminy złożyli życzenia wszystkim matkom. W swoich wystąpieniach wspominali niejednokrotnie jak ważna jest rola matki i ile trudu trzeba włożyć w wychowanie dziecka.

Na zakończenie części oficjalnej wystąpił folklorystyczny zespół Magurzanki, który zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu.

Dzień Matki był okazją nie tylko do okazania im szacunku i złożenia podziękowań za każdy uśmiech skierowany w stronę dziecka ale także uświadomił, że matka w życiu każdego człowieka powinna być osobą najważniejszą.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy