^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


26 maja - tego dnia wszystkie dzieci - zarówno te malutkie, jak i już całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. We wszystkich szkołach szczególnie obchodzono ten dzień. Szkoła podstawowa w Nowym Żmigrodzie oraz w Łysej Górze przygotowały wyjątkowe obchody tego dnia.

 

 

Dzieciaki z trzeciej klasy szkoły podstawowej w Nowym Żmigrodzie zaprosiły swoje mamy do Gminnego Ośrodka Kultury, w którym przygotowały bogaty program artystyczny.  Wychowawcą dzieci jest Marta Czajka  i to ona czuwała nad występami dzieci na scenie.  Kopciuszek w wykonaniu maluchów na twarzy każdej mamy wywołał uśmiech.  Wśród zaproszonych gości znalazł się także ksiądz proboszcz Henryk Maguda. Po inscenizacji dzieci wykonały kilka piosenek dedykowanych mamom a następnie wręczyły im laurki.  Dzieci zapewne długo przygotowywały wystąpienia z okazji dna matki. Na tablicach obok sceny znalazły się portrety mam namalowane przez ich pociechy.

 

Podobna atmosfera panowała też w szkole w Łysej Górze, tym razem wszystkie dzieci zaangażowały się w wyróżnienie rodziców z okazji tego dnia i podziękowania dla nich za trud włożony w ich wychowanie. Pani Alicja Wiśniewska powitała wszystkich rodziców, ponieważ Dzień Matki w tej szkole został połączony z Dniem Ojca.

 

Ważne jest przede wszystkim kochane serce Matki i Ojca. Serce, które jest zawsze otwarte i radosne   - powiedziała pani dyrektor do przybyłych rodziców.

Następnie dzieci zaśpiewały dla swoich rodziców i wyrecytowały wierszyki.Po tej części podsumowanej uroczystym sto lat dla rodziców teatrzyk działający w szkole przedstawił piękną baśń Andersena – Calineczka.  Dzieci zaangażowały się w grę na scenie – nie tylko doskonałą dykcją ale także kolorowymi strojami.  Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni na wspólną kawę i ciastko.

 

Dzień Matki to święto, które ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie.  W tym dniu każda matka na pewno usłyszy od swojego dziecka miłe słowa i to bez względu na wiek dziecka, bo matkę ma się tylko jedną.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy