^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Czas majówek w pełni. Rozpoczął się nie tylko sezon grillowania ale także festynów i pikników. 14 maja w Brzezowej Koło Gospodyń Wiejskich oraz Fundacja im. Stefanii Woytowicz zorganizowali piknik rodzinny połączony z zabawą ogrodową. Była to kolejna część projektu o nazwie Miedza Łączy a nie dzieli  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

Rozgrywki sportowe oraz zabawa ogrodowa odbywały się na stadionie, widoki dookoła  były urzekające- Beskid Niski i zakątek Brzezowej przyciągnął wielu mieszkańców - nie tylko  Brzezowej ale także okolicznych miejscowości. Nad poprawnym przebiegiem zabawy czuwało baczne oko pani sołtys Mari Homlak.

 

O godzinie 15.00 wystartowały zespołowe rozgrywki sportowe takie jak: przeciąganie liny, rzut do kosza, strzał na bramkę oraz bieg z wiaderkami napełnionymi wodą. W rozgrywkach wzięło udział wiele drużyn. Skład drużyn był zróżnicowany - jedną z mocniejszych była drużyna strażaków OSP z miejscowości Brzezowa. Na zwycięskie drużyny czekały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów zabawy.

 

Po rozgrywkach drużynowych zabawa przeniosła się na parkiet i pod parasole. Uczestnicy mogli zatańczyć przy muzyce zespołu Dual-Bend z Jasła.  Dodatkowo pod rozstawionymi parasolami toczyła się biesiada prowadzona przez firmę cateringową-Trafunek.

 

Zabawa trwała do późnych godzin, planowane zakończenie o 23.00 przeciągnęło się do godziny 1.00. Tak późna godzina zakończenia zabawy świadczyła o tym że wszyscy bawili się świetnie ale też w kulturalny sposób – nie dochodziło do nieprzyjemnych incydentów, które są częstym zjawiskiem na wiejskich festynach. 

 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy