^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


2 maja z okazji święta symboli narodowych w Domu Ludowym w Brzezowej został zorganizowany benefis połączony z degustacją potraw regionalnych  w ramach projektu realizowanego przez panią sołtys Marię Homlak i Fundację im. Stefanii Woytowicz pt. Miedza łączy a nie dzieli.

 

 

Święto 2 maja zbiegło się w czasie z odpustem parafialnym w Brzezowej ale mimo to mieszkańców Brzezowej nie zabrakło. Po krótkiej prezentacji tradycji święta flagi państwowej przez panią sołtys, mieszkańcy Brzezowej oraz przybyli goście zostali zaproszeni na degustacje wyśmienitego bigosu.

 

Wśród zaproszonych gości byli min. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego Grzegorz Pers oraz Przewodniczący Rady Gminy Nowy Żmigród Tadeusz Źrebiec. Gościnność pani sołtys nie znała granic i nikt ze spotkania nie mógł wyjść głodny. Degustacja potraw regionalnych wzmocniła przekonanie zebranych, że to co gotowały nasze babcie i rodzice jest produktem, który warto promować i dzielić się nim z innymi – bo poruszy on nawet najbardziej wytrawne podniebienia.

 

Spotkanie ubogaciły występy dwóch zespołów folklorystycznych Pokolenie z Kątów oraz Jagusiaz Samoklęsk. Lokalny folklor połączył pokolenia i po występach obu zespołów uczestnicy spotkania spontanicznie rozpoczęli wspólny śpiew.

Spotkanie połączone z degustacją potraw było tylko jedną z wielu imprez zorganizowanych w Brzezowej w ramach  projektu Miedza łączy a nie dzieli realizowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W najbliższą sobotę o godzinie 1800 startuje Piknik Rodzinny i Zabawa Ogrodowa na stadionie sportowym, na którą wszystkich serdecznie zaprasza sołtys Brzezowej Maria Homlak.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy