^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W dniach 28-29 kwietnia z wizytą studyjną gminę Nowy Żmigród odwiedziło 20 lokalnych liderów z terenu działania  Lokalnej Grupy Działania Dorzecze Wisły.  Wizyta została zorganizowana dzięki środkom Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Gości podejmowało Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Katy Pokolenie.

 

 

Celem wizyty było poznanie efektów działania Programu Integracji Społecznej realizowanych w ramach PPWOW na terenie gminy oraz inicjatyw podejmowanych przez „Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju wsi Kąty Pokolenie” . Wymiana informacji i doświadczeń w zakresie integracji i aktywizacji społecznej przyczyni się z pewnością do przeniesienia dobrych praktyk na teren Gminy Osiek oraz stowarzyszenia LGD Dorzecze Wisły.

Pierwszego dnia na naszych gości czekał Magurski Park Narodowy, goście obejrzeli ekspozycję w  muzeum Magurskiego Parku Narodowego, następnie mogiłę na Hałbowie oraz zabytkowy kościół i cmentarz wojenny w Desznicy.

 

Następnie uczestnicy wizyty studyjnej udali się na wspólny obiad przygotowany przez KGW w Kątach oraz spotkanie z liderami organizacji pozarządowych i przegląd dorobku artystycznego, w którym kluczową rolę odgrywał występ zespołu Pokolenie oraz Pana Wojciecha Krężel. 

 

Kolejny dzień wizyty był równie atrakcyjny: o godzinie 10 w budynku Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie na gości czekała prezentacja projektów realizowanych na terenie Gminy Nowy Żmigród. Po  szkoleniu przyszedł czas na spacer po Żmigrodzie i odwiedziny Sanktuarium Błogosławionego ks. Władysława Findysza.  Mimo zbliżającej się burzy uczestnicy wizyty studyjnej podjęli  próbę zdobycia  szczytu Góry Grzywackiej – udało się!!!

 

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Po obiedzie i spontanicznym kursie haftu matematycznego oraz quilling-u prowadzonym przez Panią Krystynę Źrebiec uczestnicy wizyty studyjnej opuścili nasz piękny aczkolwiek mało znany i promowany zakątek Beskidu Niskiego.

Mamy nadzieję że wizyta studyjna zorganizowana przez LGD Dorzecze Wisły, przyczyni się do promocji naszej gminy w województwie świętokrzyskim.

Serdecznie pozdrawiamy lokalnych liderów z LGD Dorzecze Wisły i ponownie zapraszamy do nas!

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy