^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Właśnie zakończyły się warsztaty decoupage’u w Skalniku, Łężynach i Sadkach. Warsztaty zorganizowała Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „ Subregion magurski – szansa na rozwój”. W 18 godzinnych warsztatach uczestniczyły głównie panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

 

 

Członkinie KGW doskonaliły swoje umiejętności rękodzielnicze i wiedzę , by móc je następnie przekazywać zainteresowanym mieszkańcom i nowym członkiniom KGW. Nabyte umiejętności prezentować będą w postaci produktów z warsztatów na różnorodnych targach i imprezach lokalnych.

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W taki sposób ozdobić można każdą powierzchnię  – drewno, metal, szkło, tkanina, plastik,  ceramikai inne. W rezultacie wzór ten ma wyglądać jak namalowany.

 

W bezpłatnych warsztatach decoupeage’u uczestniczyło 56 pań. LGD „ Subregion magurski – szansa na rozwój” zapewniło uczestniczkom wykwalifikowaną instruktorkę panią Joannę Żarnowską-Chopiak oraz materiały na kurs w postaci farb oraz drewnianych przedmiotów ( szkatułki, jajka, świeczniki ).

Warsztaty zakończyły się w następujących terminach:

1. 11 kwietnia w Skalniku

2. 12 kwietnia w Łężynach

3. 13 kwietnia w Sadkach

Panie uczestniczące w kursie otrzymały certyfikat uczestnictwa w kursie oraz przedmioty, które własnoręcznie wykonały. Podczas zakończenia warsztatów w Skalniku panie przygotowały wystawę ze swoich prac. Na zdjęciach można oglądać właśnie ich dzieła.  

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy