^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


15 marca został rozstrzygnięty gminny konkurs podhasłem:  Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą. Organizatorem konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej  we współpracy z Wydziałem bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

 

 

Celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Konkurs miał nacelu promocję i poszerzenie wiedzy na temat działalności służb ratowniczych,szczególnie straży pożarnej, uczestniczącej w usuwaniu skutków wypadków,pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Ponadto konkurs popularyzował zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń.

 

Ocena prac odbywała się w czterech grupach: grupa młodsza(6-8 lat), grupa średnia (9-12 lat), grupa starsza  (13-16 lat) i grupa uczniów niepełnosprawnych. Do gminnych eliminacji dzieci nadesłały prace w dwóch grupach: średnia i starsza. Przed komisją konkursową w składzie: Radosław Kujawski z-ca Wójta Gminy Nowy Żmigród, Janusz Misiewicz inspektor UG ds. zarządzania kryzysowego oraz Dominika Jędrzejczak –Wielgosz mgr sztuki stanęło trudne wyzwanie, ponieważ każda z prac była wykonana oryginalnie i z pomysłem. Ostatecznie wybrano po pięć prac w obu grupach, wykonawcy tych prac zakwalifikowali się do etapu powiatowego, w którym zostaną wyłonione najlepsze prace do etapu wojewódzkiego.

Życzmy więc młodym autorom wybranych prac  powodzenia w kolejnym etapie i miejmy nadzieję, że to właśnie ich prace zostaną wyłonione do etapu wojewódzkiego.  

Lista autorów najlepszych prac:

Grupa średnia (9-12 lat)

Grupa starsza (13-16 lat)

Gabriela Cysarz - ZS Łężyny

Wioletta Wietecha – ZS Nienaszów

Hubert Osika – ZS Łężyny

Monika Adamik – ZS Łężyny

Gabriel Gierlasiński – ZS Nienaszów

Magdalena Rysz – ZS Łężyny

Daria Żarnowska – SP Desznica

Weronika Marchewka – ZS Łężyny

Weronika Dubis – ZS Nienaszów

Agata Potera – ZS Nowy Żmigród

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy