^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


8 marca powinna pamiętać każda kobieta. Dlatego staraniem każdego mężczyzny w tym dniu było wykonanie miłego gestu dla kobiet z najbliższego otoczenia. Kwiaciarnie w tym dniu przeżywały oblężenie a kobiety z tulipanem w dłoni były przyjemnym widokiem.

 

 

Podobnie było też na gminnym Dniu Kobiet w Skalniku zorganizowanym dla Kół Gospodyń Wiejskich i Pań z terenu Gminy Nowy Żmigród.{mosimage} Organizatorką tego spotkania była przewodnicząca gminnych kół Maria Adamska. Obchody tego szczególnego dnia rozpoczęły się Maszą Świętą w intencji wszystkich kobiet.  Homilię wygłosił ksiądz proboszcz ze skalnika i podkreślił w niej jak ważną rolę w świecie odgrywa kobieta: „To święto nie jest po to aby dać kwiatek, aby się uśmiechnąć. To święto jest po to aby przypomnieć jak wielką godność ma kobieta i jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego człowieka. To święto, reasumując, jest po to aby przypomnieć, że kobietę należy szanować”- powiedział w swojej homilii.

{mosimage}Po modlitwie w intencji kobiet druga cześć spotkania odbyła się w Domu Ludowym. Na spotkaniu było wiele kobiet, sala wypełniła się po brzegi. Wśród mężczyzn, którzy byli mniejszością na tym spotkaniu byli m.in.: Wójt gminy Krzysztof Augustyn, Zastępca wójta Radosław Kujawski, Wicestarosta Franciszek Miśkowicz.

Mimo, że mężczyźni na tym spotkaniu byli w mniejszości nie zabrakło ciepłych życzeń dla kobiet.

{mosimage}Chciałem gorąco i serdecznie złożyć wszystkim kobietom życzenia. Dużo zdrowia wszelkiej pomyślności oraz kontynuowania dalej tradycji, która dzięki panią z KGW nie zginie. Spotykania się nadal w towarzystwie ludzi zaangażowanych w działania gminy, w działania na rzecz lokalnej społeczności jaką tworzycie. Przy tej okazji chciałem na ręce przewodniczącej KGW  złożyć symboliczne kwiaty i życzyć jej wytrwałości w działaniu oraz aby wasza działalność pod jej kierownictwem prężnie się rozwijała .- powiedział Franciszek Miśkowicz, który z okazji dnia kobiet zawitał w rodzinne strony.

{mosimage}Drogie Panie cieszę się bardzo z tego, że mogę z wami tutaj być. Jesteście kobietami, które niesamowicie dużo robią dla swoich rodzin. Dzień Kobiet jest wyrazem szacunku dla Was. Wiecie dobrze, że mężczyźni nie zrobią wielu rzeczy tak jak kobieta. Chcę od serca  życzyć dużo zdrowia, pogody ducha, podniesienia głowy kiedy jest trudno oraz zrozumienia dla mężczyzn.- powiedział Wójt Krzysztof Augustyn.

 

Kiedy już kobiety zostały obdarowane kwiatami dla wszystkich zaśpiewała Ewelina Tokarczyk oraz zespół Magurzanki. Na koniec wszystkich rozbawiła Pani Zofia Wojnarska, która swoim występem kabaretowym powaliła publiczność na kolana.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy