^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Dzień Kobiet w tym roku obchodzony był po raz setny. Kiedyś tego dnia kobiety mówiły głośniej o swoich prawach. W minionym ustroju obowiązkowe były goździki  i rajstopy. A obecnie, bywa rożnie. Jedni w ogóle nie obchodzą tego święta , inni nadal przywiązują do niego dużą wagę. Zamiast goździka jest róża lub tulipan, są słodycze, wystawne kolacje i spotkania w większym gronie. Tak też było w Kątach.

 

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. w intencji kobiet. Następnie wszystkie panie spotkały się w budynku Gimnazjum , gdzie czekał na nie ciepły posiłek , płonący deser, ciastka i kawa lub herbata. Panie z koła Gospodyń Wiejskich na czele z panią przewodniczącą  Krystyną Źrebiec i z panem sołtysem zadbali , by dzień ten był nagrodą dla wszystkich kobiet z naszej miejscowości za ich pracę w domu , zaangażowanie w życie społeczności lokalnej, tym bardziej ze większość uczestniczek spotkania , to członkinie zespołu ,, Pokolenie”, który ma na swoim kącie kilka występów  uświetniających lokalne uroczystości. Panie  z zespołu były gośćmi , ale naturalną rzeczą stało się , że siedząc przy wspólnym stole śpiewały  piosenki z własnego repertuaru.  Każda z pań otrzymała od pana sołtysa czekoladę .Spotkanie uatrakcyjnił występ uczniów klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Kątach. Dzieci w sposób humorystyczny przedstawiły rolę współczesnej kobiety oraz jej różne wcielenia. Występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

8 marca to jedna z niewielu okazji do spotkania się ludzi w czasach , kiedy większość z nas nie ma czasu dla siebie, kiedy ludzie zamykają się w czterech ścianach. Warto obchodzić to święto chociażby dlatego , by mogły spotkać się kobiety te młodsze i te starsze i wspólnie porozmawiać, pośpiewać , wymienić doświadczenia, powspominać....

Cecylia Piwowar

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy