^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


7 marca w budynku Gimnazjum w Kątach odbył się konkurs propagujący bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym organizowany przez placówkę terenową KRUS w Jaśle.

 

 

Konkurs organizowany przez KRUS był sprawdzianem umiejętności nabytych przez uczestników dwóch szkoleń. Pierwsze miało miejsce jesienią poprzedniego roku a kolejne na początku roku 2011.  Do konkursu zgłosiły się głównie członkinie KGW z Kątów. Nagrody zostały ufundowane przez KRUS.{mosimage}

Patronat nad konkursem objął mgr Jan Konieczny z jasielskiej placówki KRUS-u.Tematyką szkoleń i konkursu były zagrożenia w gospodarstwie rolnym oraz ogólne informacje o KRUS- ie. Tematyka zagrożeń ma charakter prewencyjny i oby panie z KGW w Kątach na długo zapamiętały porady specjalistów i pytania konkursowe.

{mosimage}Dodatkową atrakcją dla pań był pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z OSP w Skalniku, którzy w ramach współpracy {mosimage}z KRUS-em jakiś czas temu otrzymali torbę medyczną z pełnym wyposażeniem. Panie uczestniczące w pokazie mogły się przekonać, że strażacy z OSP w Skalniku nie są tylko od gaszenia pożarów ale to także dobrze wyszkoleni ratownicy medyczni. Strażacy na prośbę KRUS-u zorganizowali pokaz pierwszej pomocy medycznej.

{mosimage}Nad tym aby Paniom i organizatorom konkursu nie zabrakło niczego czuwał, jak zawsze sołtys wsi Kąty Tadeusz Źrebiec. Panie z KGW w Kątach nagrody, którymi były podgrzewacze do ptraw, termosy do kawy i herbaty oraz czajniki elektryczne postanowiły zostawić w kole, by przy okazji organizacji spotkań wiejskich usprawnić obsługę zaproszonych gości. 

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy