^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Wolny czas dla większości z nas stwarza możliwość  relaksu i odpoczynku po męczącym dniu w pracy. Wolna chwila to też okazja, aby zająć się czymś co sprawia nam przyjemność, naszym osobistym hobby. W rozwijaniu hobbistycznych zainteresowań  pomaga działający, już od kilku lat, przy Gminnym Ośrodku Kultury Klub Różnych Form.

 

 

W tym roku prowadzone są przez panią Zofię Bilską warsztaty ze sznurka w Kątach i Siedliskach Żmigrodzkich. Panie z tych miejscowości spotykają się w weekendowe wieczory i tworzą ozdoby ze sznurka. Spotkania trwają od 2 do 3 godzin – w tym krótkim czasie powstają różności, które należy nazwać rękodziełem. Warsztaty ze sznurka są okazją dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się czegoś nowego by twórczo spędzać wolny czas.

Warsztaty ze sznurka prowadzone są już przez kilka lat, w tym roku robiliśmy słoneczniki, sowy, kwietniki a w poprzednich latach zaczynaliśmy od prostszych rzeczy. Powstawały flakoniki, dzwoneczki, koszyczki i makramy wiszące, które są świetną ozdobą.  W tym roku staram się na zajęciach robić to, na co panie mają ochotę. Każdy pracuje nad taką ozdobą, która mu się podoba a ja ze swojej strony staram się pomóc w wykonaniu tej ozdoby.  Znając wzór, pracę nad ozdobą można dokończyć w domu. Gałka sznurka kosztuje 25 zł. Z jednej gałki można zrobić wiele ozdób, więc jest to stosunkowo tanie hobby i myślę, że dostępne dla każdego, kto chce spożytkować swój wolny czas .-mówi Zofia Bilska, prowadząca warsztaty.

 

Warsztaty są bezpłatne i chętne osoby mają jeszcze czas aby zainteresować się tą dziedziną rękodzieła i przyjść na warsztaty, które odbywają się co tydzień i będą trwać: w Siedliskach Żmigrodzkich do połowy marca, a w Kątach do połowy kwietnia.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy