^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


14 lutego to szczególny dzień - „Dzień Zakochanych”. W  Zespole Szkół Nowym Żmigrodzie już od rana było bardzo walentynkowo. Każdy z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły miał na sobie coś czerwonego,  za co został nagrodzony walentynkowym serduszkiem. Później rozpoczęły się występy w Gminnym Ośrodku Kultury, na które przybyli: dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie.

 

 

W programie prowadzonym przez pedagog szkolną nie zabrakło skeczy, tańców i piosenek oczywiście o miłości. Pięciu uczniów z klasy 3b gimnazjum (Filip Krawczyk, Kamil Mroczka, Kamil Rysz, Bartek Winiarski, Krzysztof Lejkowski) ubranych w stroje baletowe rewelacyjnie odtańczyło „Jezioro łabędzie” i „Makarenę”. Wielkim hitem okazał się występ Dawida Woźnicy, który zaśpiewał walentynkową piosenkę na melodię „Mydełko Fa”. Towarzyszyły mu Sylwia Łącka i Aleksandra Źrebiec z klasy 2a szkoły podstawowej. Była także włoska piosenka „Felicita” oczywiście w wersji walentynkowej odśpiewana po polsku przez duet z klasy 3a gimnazjum – Marzenę Mędrek i Jarosława Bazana.

 

Scenki kabaretowe w wykonaniu gimnazjalistów wywołały uśmiech u wszystkich. Pierwsza z nich to „Romeo i Julia w XXI wieku”, w której zagrały: Natalia Grzywacz, Angelika Wygnał, Beata Musiał i Marcelina Głowa. Druga scenka to muzyczna opowieść o małżeńskich rozterkach pt.; „Ona i Oni”. Aktorzy występujący w tym skeczu tj.: Filip Krawczyk, Marcelina Głowa i Krzysztof Lejkowski wypowiadali swoje role za pomocą słów piosenek adekwatnych do sytuacji. Podkład muzyczny do skeczu, składający się z 36 fragmentów piosenek zmontował uczeń klasy 3b Przemysław Fiałkiewicz.

 

 Przez cały dzień w szkole działała poczta walentynkowa zorganizowana przez Samorządy Uczniowskie. Można było także zjeść pyszny obiad wydawany przez panie kucharki ubrane oczywiście w czerwone stroje. Widok był zachwycający. Program walentynkowy przygotowały: Joanna Kmieć – pedagog szkolna i Barbara Gumienna – nauczycielka chemii.

Joanna Kmieć

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy