^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W dniach 10-11 luty w Zespołu Szkół w Nienaszowie prowadzono gminne rozgrywki w piłkę siatkową wśród gimnazjalistów.

 

 

Po dwóch dniach ostrej rywalizacji drużyn wśród chłopców zwyciężył gospodarz spotkania –Nienaszów. Najlepszą żeńską drużyną okazały się dziewczyny z Nowego Żmigrodu. Zwycięskie drużyny pod koniec tygodnia zmierzą się z innymi gimnazjami z terenu powiatu. Powiatowe rozgrywki odbędą się w Gimnazjum nr 1 w Jaśle. 

 

10 lutego do rozgrywek zgłosiły się trzy gimnazja: Łężyny, Kąty i Nienaszów. Zwycięzcą okazał się Nienaszów, drugie miejsce zajęło gimnazjum z Kątów a trzecie Łężyny. Uczniowie gimnazjum w Nienaszowie zagrali na wysokim poziomie, nie dali szans swoim przeciwnikom.  W systemie rozgrywek każdy z każdym pokonali drużyny z Łężyn i Kątów. Walka o drugie miejsce była zacięta, ponieważ poziom gry drużyn z Kątów i Łężyn był porównywalny. Jednak nieco lepsi okazali się zawodnicy z Kątów co zapewniło im drugie miejsce.

 

W kolejnym dniu rozgrywek 11 lutego zmierzyły się żeńskie drużyny, tym razem wszystkie gimnazja z terenu gminy wystawiły zawodników. Zwyciężyły dziewczyny z Nowego Żmigrodu, na drugim miejscu znalazły się Łężyny, na trzecim Kąty, ostatnie miejsce przypadło tym razem drużynie z Nienaszowa.Dziewczyny z Nowego Żmigrodu podniosły poprzeczkę, której przeciwne drużyny nie były w stanie przeskoczyć. Natomiast walka o pozostałe miejsca była równie zacięta jak wśród męskich drużyn.

 

Organizatorem zawodów był Dyrektor Gimnazjum w Nienaszowie, który zadbał aby zawodnikom niczego nie zabrakło. Chłopców zagrzewały do walki czirliderki, które między meczami zaprezentowały układ taneczny. W meczach prowadzonych przez dziewczyny nie zabrakło także wsparcia ze strony kolegów.

 

Piłka siatkowa staje się w gminie Nowy  Żmigród popularną dyscypliną sportową o czym świadczy ilość zawodów w piłkę siatkową. Niedawno rozegrano w Kątach Gminny Turniej Piłki Siatkowej „OPEN”, do którego zgłaszali się nieco starsi zawodnicy. Piłka siatkowa jest też częstym zajęciem na lekcjach WF-u. Popularyzacji tej dyscypliny sportowej sprzyja, także to że Gimnazja mają dostęp do sal gimnastycznych. Teraz więc staje wyzwanie przed trenerami i zawodnikami aby stworzyć drużynę, która może zawalczyć na zawodach ogólnokrajowych.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy