^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Dzień dziadka i babci ze względu na ferie zimowe dzieci w szkołach obchodziły przed feriami, bądź jeszcze obchodzą , jak miało to miejsce dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kątach.

 

 

Na uroczysty dzień babci i dziadka wnuczęta zaprosiły seniorów najpierw do kościoła na Mszę Świętą, którą w intencji wszystkich babci i dziadków odprawił ksiądz proboszcz z Kątów Stanisław Mirek, a potem do szkoły na część artystyczną i poczęstunek. Poczęstunek ufundowała, jak co roku, wspólnota leśna, której prezesem jest Tadeusz Mroczka. Pani dyrektor Cecylia Piwowar poprzedzając występy dzieciaków podkreśliła jak ważna jest rola babci i dziadka w wychowaniu najmłodszego pokolenia.

 

Dziadkowie to wielki skarb. Rozszerzają oni świat dziecka o przeszłość. To dziadkowie znali rodziców kiedy Ci  byli mali. Żyli w świecie innym niż obecny a poprzez doświadczenia własnego życia do wielu spraw nabrali dystansu i na wiele spraw patrzą inaczej. Przy tym posiadają „magiczny dar” opowiadania dzieciom o tym co było. Dziadkowie mają więcej czasu i cierpliwości, by wielokrotnie powtarzać te same historie nawet po kilkadziesiąt razy, a one za każdym razem są dla dzieci fascynujące i pobudzają wyobraźnię.- powiedziała pani Cecylia Piwowar.

W części artystycznej dzieci starały się, z powodzeniem, rozbawić i wzruszyć babcię i dziadka. Nie brakowało wesołych piosenek i wierszyków przygotowanych przez dzieci. Na koniec dzieci wręczyły babciom i dziadkom kwiatki z bibuły, które przygotowały razem z nauczycielami.

 

Mamy uczniów przygotowały gorącego strogonowa  oraz ciasto i kawę dla seniorów, którzy przy wspólnym stole mogli pochwalić się swoimi wnukami.   

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy