^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W niedzielę 30 stycznia w Sali GOK-u zgodnie z coroczną tradycją odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Fifel-bandi uczniów Ogniska Muzycznego w Nowym Żmigrodzie. Dodatkowo po koncercie publiczność rozbawiła grupa teatralna Non-Omnis, która przedstawiła Ekscesy Cesia.

 

 

O 18.15 rozpoczął się widowiskowy koncert kolęd. Najpierw zaprezentowali się pojedynczy wykonawcy wśród których byli: Krystian Rospond, Maciek Pykosz, Dominika Bożędka. Następnie zagrał zespół Fifel-band w składzie: Ewelina Tokarczyk- wokal, Paweł i Grzesiek Nadymus- trąbki, Artur Bilski i Jacek Stoś- saksofon tenorowy, Michał Wróbel- gitara basowa, Marcin Maresz- pianino, Seweryn i Szymon Białoń- saksofon altowy i perkusja. Dyrygował Tadeusz Źrbiec.

 

Podczas koncertu sala GOK-u wypełniła się po brzegi a przyciemnione światło pozwalało skupić swoją uwagę na wykonawcach. Kolędy rozbrzmiewały donośnym głosem w całym budynku i zachęcały przechodniów do wstąpienia chociaż na chwilę.

 

Po koncercie widownie rozbawiła grupa teatralna Non-Omniswystawiając sztukę, wyreżyserowaną przez panią Martę Leśniak, pt. Portret Polaka – czyli Ekscesy Cesia. Grupa teatralna Non-Omnis istnieje już od ponad 4 lat i ma na swoim koncie kilka sukcesów m.in. wygraną w przeglądzie amatorskich grup teatralnych w Miejscu Piastowym.

 

Widownia bawiła się świetnie oglądając groteskowy Portret Polaka, w którym na przykładzie Cesia  można było dostrzec niektóre wady współczesnego społeczeństwa. Aktorzy – bo tak należy ich nazywać po tak świetnym przedstawieniu, włożyli wiele pracy w przygotowania do roli. Występ grupy teatralnej, mimo że jest to grupa amatorska, w niczym nie ustępował profesjonalnym grupom teatralnym.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy