^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 Informuję o planowanej w dniach 14 – 23 kwietnia 2013 r. akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego. Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej oraz wykładanie ręczne. Program uodparniania lisów polega na wieloletnim, cyklicznym (wiosna – jesień) wykładaniu szczepionki.

 

Dodatkowo informuję, że termin rozpoczęcia przedmiotowej akcji może ulec zmianie ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne stanowiące przeciwwskazania do jej wyłożenia.

Wykładana przynęta, wydająca specyficzny zapach, zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy.

W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką informuję, że:
– przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez lisy, ich podnoszenie jest niewskazane;
– w przypadku kontaktu z przynętą należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem;
– kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej;
– w okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych, a ponadto wstrzymanie się od polowań.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii

 

Stosownie do informacji zawartych w komunikacie Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dla mieszkańców województwa podkarpackiego o planowanej w dniach 14 – 23 kwietnia 2013 r. akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie informuję o zawieszeniu rozpoczęcia wiosennej akcji szczepień w terminie 14 – 15.04.2013 r. i wskazuję nowy termin rozpoczęcia wyłożenia szczepionki jw. na dzień 16 kwietnia 2013 r. Powodem tej decyzji są niekorzystne warunki meteorologiczne (w oparciu o posiadane dane IMGW).

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy

Informacje o wyłączeniach prądu

  • Informacje o wyłączeniach prądu