^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Zasiądźmy do wspólnej wieczerzy, jak dawniej, jak zawsze... Bo jest taki czas pełen tajemnic i blasku, pachnący świerkiem i piernikiem, kiedy zwierzęta nawet mówić potrafią… a ludzie z sobą – nie zawsze.

 

 

 

Wspólna wieczerza wigilijna Gminy Nowy Żmigród odbyła się w sobotę 18 grudnia, w Domu ludowym w Makowiskach. Organizatorami tej uroczystej wigilii  był Wójt Gminy Nowy Żmigród oraz Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały smaczne potrawy wigilijne. Gospodarzem był sołtys z Makowisk – Bogdan Majka. Na wieczerzę przybyło ponad 200 osób: Wójt Gminy Krzysztof Augustyn, Starosta jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Franciszek Miśkowicz, Radni Gminni z przewodniczącym Tadeuszem Źrebcem, Sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich, osoby samotne, mieszkańcy Makowisk i inni zaproszeni goście.

 

Wieczór wigilijny rozpoczęły występy zespołów: Magurzanki oraz Pokolenie. Zespoły zaśpiewały szereg kolęd i pastorałek, aby przybyłych gości wprowadzić w świąteczny nastrój.  Dzieci ze szkoły podstawowej w Makowiskach również zadbały o część artystyczną wieczoru przedstawiając  Jasełka  i śpiewając kolędy.

 

Uczestniczący w spotkaniu wigilijnym ksiądz proboszcz z parafii Kobylany, wraz z księdzem wikariuszem, do której należą Makowiska udzielili wszystkim błogosławieństwa na rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej i złożyli życzenia świąteczne, do których dołączyli się: Wójt Krzysztof Augustyn, Starosta jasielski  Adam Kmiecik oraz Wicestarosta Franciszek Miśkowicz. 

 

Wieczerza rozpoczęła się od symbolicznego łamania opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń: Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia – można było usłyszeć w każdej części sali.  Później rozpoczęła się wspólna wigilia, podczas degustacji potraw wigilijnych goście oglądali film: XIX-wieczna polska wieś Beskidu NiskiegoOkres Bożego Narodzenia. Film, który został wyprodukowany w naszej gminie,  przedstawiał dawne obyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia .

 

Po wieczerzy wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i cieszyli się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, podczas których  spotkamy się z rodziną i znajomymi przy wigilijnym stole i w serdecznej atmosferze zapominając o problemach złożymy sobie życzenia.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy