^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


22 grudnia doszło do kolejnego spotkania wigilijnego, tym razem w Zespole Szkół im. bł. ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie. Główną częścią spotkania były jasełka, na które uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum wybrali się do budynku GOK-u w Nowym Żmigrodzie, gdzie ich koledzy i koleżanki przygotowali jasełka pod opieką pań: Małgorzaty Tuściak, Iwony Turek, Barbary Tomaszewskiej. Na spotkanie wigilijne przybyła także pani wizytator z kuratorium oświaty Jolanta Strzębek .

 

 

Świętowanie rozpoczęło się wigilią nauczycieli i pracowników szkoły o godzinie 8, później o godzinie 9 rozpoczął się konkurs kolęd pod hasłem:  Niech tradycja kolędowania przetrwa przez pokolenia. Po zakończeniu konkursu dzieci ze szkoły podstawowej udały się do GOK-u, gdzie mogły zobaczyć jasełka. W międzyczasie uczniowie gimnazjum próbowali potraw wigilijnych. Później nastąpiła zamiana i uczniowie gimnazjum mogli również zobaczyć jasełka w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek.

 

Wystawione na scenie GOK-u  jasełka, miały niezwykle bogatą część słowno-muzyczną, żaden uczeń nie rozglądał się dookoła lecz patrzył z zaciekawieniem na scenę. Przyciemnione światło na sali, również wprawiało uczniów w świąteczny nastrój. Po występie utalentowani uczniowie zostali wynagrodzeni głośnymi brawami.

 

Dzieci i młodzież chętnie zgłaszały się do udziału w przedstawieniu jasełek, z przyjemnością przychodziły na próby. Problem jest w tym , że jako szkoła nie mamy zaplecza, gdzie można by przeprowadzać próby, nie mamy kostiumów, więc to wszystko jest czasem prowizoryczne ale mimo wszystko piękne. Dziękujemy dyrektorowi GOK-u Jerzemu Dębcowi, że udostępnia nam salę na próby i przedstawienia – mówi współorganizatorka jasełek Małgorzata Tuściak.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy