^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Zgodą i miłością można wszystko przezwyciężyć  żywym przykładem na prawdziwość tego stwierdzenia są małżeństwa, które obchodzą złote gody .Po 50 latach małżeństwa, za wytrwałość i wspaniały przykład dla młodych ludzi jubilaci zostali wyróżnieni honorowymi odznaczeniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenia  jubilaci otrzymali z rąk wójta gminy Krzysztofa  Augustyna. Uroczyste wręczenie odznaczeń i gratulacji miało miejsce 12 października w budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

 

 

Na uroczystości przybyło aż 29 par z naszej gminy, które przeżyły wspólnie pół wieku. Przybyłym wręczono medale i kwiaty, później wzniesiono toast, za zdrowie wiecznie młodych par.

 

Wójt gminy, w swoim przemówieniu wyraził podziw dla szanownych jubilatów i podziękował im za wzór jaki dają swoim dzieciom, wnukom a nawet prawnukom. Nie brakowało wzruszeń i łez szczęścia u jubilatów, że doczekali tej chwili. Małżeństwa obchodzące jubileusz, były wzruszone i wdzięczne władzą lokalnym za zorganizowanie dla nich takiej uroczystość, ponieważ mogli spotkać się z innymi równie doświadczonymi ludźmi i porozmawiać o starych dobrych czasach. Poza tym wyrazili swoje zadowolenie, że pomimo wieku nikt nie spycha ich na margines społeczeństwa, w którym dzięki takim inicjatywom mogą czuć się doceniani i nadal potrzebni.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy