^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Nowa sala gimnastyczna po budowie i wyposażeniu została oddana do użytku i nastąpiło jej uroczyste poświęcenie 17 października 2010 roku.

 

 

Szkoła w Nienaszowie to niedawno wybudowany nowoczesny  budynek, w którym mieści się Gimnazjum i Szkoła Podstawowa. Szkoła ta, mimo że niedawno wybudowana, ma długą historię, ponieważ już 30 lat temu mieszkańcy Nienaszowa rozpoczęli starania o jej wybudowanie. Początki tej inwestycji nie były łatwe. Pierwsze pieniądze na budowę szkoły pochodziły od mieszkańców, którzy na własny koszt zakupili 10 000 sztuk cegły oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy po 1000 zł od każdego domu w miejscowości. Jednak pozwolenie na budowę pojawiło się dopiero 7 kwietnia 1999 roku, a budowa ruszyła pod koniec  2000 roku . Po wielu latach zmagań mieszkańców i samorządu lokalnego zakończono inwestycję i 27 lutego 2008 otwarto nowy budynek szkoły w Nienaszowie .Do wykończenia została jeszcze sala gimnastyczna, nad którą prace wykończeniowo - budowlane kosztowały 895 744,10zł i trwały do 2010 roku.

Otwarcie Sali podsumowało całą budowę, która kosztowała prawie trzy i pół miliona złotych.  Na otwarcie Sali przybył wójt  Gminy Nowy Żmigród Krzysztof Augustyn, zastępca wójta Franciszek Miśkowicz, przewodniczący rady gminy Zenon Książkiewicz, członkowie rady gminy, radni powiatowi, sołtysi i dyrektorzy szkół z Gminy Nowy Żmigród, uczniowie zespołu szkół w Nienaszowie i mieszkańcy, a także Zasłużony dla Gminy Nowy Żmigród ks. Prałat Zygmunt Kudyba, który poświęcił salę i krzyż, który w niej zawisł.

Przybyli goście wyrazili swoje zadowolenie, że po wielu latach ciężkich zmagań wspólnym wysiłkiem udało się wznieść tak potężny gmach szkoły.

 

Sala po poświęceniu została otwarta pierwszym golem, którego strzelił wójt gminy wraz z ks. proboszczem z Nienaszowa oraz występami dzieci i grupy akrobatycznej massive attack.

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy