^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 Już za kilka dni na drogach powiatu jasielskiego rozpoczną się policyjne działania pod kryptonimem „Znicz - 2012”. Akcja  potrwa od 31 października do niedzieli 4 listopada. Tradycyjnie, jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich.

 

Każdego roku w okresie Wszystkich Świętych panuje wzmożony ruch komunikacyjny. Dlatego w tym czasie priorytetem dla policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, w szczególności w rejonach cmentarzy, kościołów i na głównych szlakach komunikacyjnych. W tych miejscach możemy spodziewać się większej liczby funkcjonariuszy niż zwykle. Będą oni pomagać uczestnikom ruchu drogowego, ale i wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy popełniać będą wykroczenia, stwarzając zagrożenie na drogach. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na najbardziej niebezpieczne zachowania kierowców m.in. kierowanie pojazdami po spożyciu alkoholu, przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie w pobliżu przejść dla pieszych.

Kolejnym priorytetem jest informowanie użytkowników ruchu drogowego w zakresie zmian w organizacji ruchu i najprostszej drogi dotarcia do cmentarzy.

Jednocześnie przypominamy o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w następujących terminach:
- 31 października (środa) w godzinach 18:00-22:00
- 1 listopada (czwartek) w godzinach 8:00 – 22:00.
 
Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybierają się na cmentarz po to, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Tłok mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy. Dlatego zachowajmy ostrożność.
KPP

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy