^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Druhny i Druhowie Strażacy,      

Zbliża się XII pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu z okazji Dnia Strażaka, która od wielu lat odbywa się w drugą niedzielę maja. Obecna Pielgrzymka Strażaków odbędzie się w dniu 11 maja 2014 r.

W imieniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Jaśle zapraszamy wszystkich strażaków i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w mundurach galowych. Nie zapomnijmy wystawić swoich pocztów sztandarowych. Zaproszenie kierujemy również do Waszych rodzin, znajomych i przyjaciół.

Niech nasz udział w tej pielgrzymce będzie jeszcze jednym wyrazem hołdu Wielkiemu Polakowi, potwierdzeniem naszej wierności tradycji i nauczaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który 27.04.2014 r. zostanie wyniesiony na ołtarze podczas uroczystości kanonizacyjnych.

W tym roku ponadto uroczyście poświęcimy kilka samochodów oraz zostaną wręczone odznaczenia. Podziękujemy również ks. Romanowu Grądalskiemu – kustoszowi Sanktuarium za jego 10 letnią posługę.

Program uroczystości:
Przyjazd delegacji strażaków – 13.30 – Zbiórka przy cmentarzu (parking dla samochodów w okolicy Bazyliki).
Przemarsz delegacji z pocztami sztandarowymi – 13.45 – poczty sztandarowe wchodzą do Bazyliki, gdzie oddają pokłon i wychodzą na plac.
Złożenie meldunku i podniesienie flagi, przekazanie samochodów i sprzętu, wręczenie odznaczeń – 14.15.
Msza Święta – 15.00.
Wystąpienie okolicznościowe – 15.45–16.00.
Odprowadzenie pocztów sztandarowych i powrót jednostek do swoich remiz.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 693 863 502.

Prezes ZOP ZOSP RP
Stanisław Święch

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy