^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


W dniu 31 lipca 2014 r. w miejscowości Nowa Wieś dokonany został odbiór samochodu pożarniczego zakupionego przez Gminę Nowy Żmigród na wyposażenie jednostki OSP w Tokach. Zakup został zrealizowany w ramach zamówienia pod nazwą: „Dostawa używanego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego (GBA) dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokach". Wartość zakupu to 70 500,00 zł. Jest to zakup dla kolejnej jednostki w Gminie, który następuje w ostatnich latach, po Skalniku, Mytarce i Kątach.

Renault G230 jest średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym z następującym wyposażeniem: silnik wysokoprężny o mocy 230 KM, skrzynia manualna 6-biegowa, kabina zespolona 8-osobowa, oryginalna zabudowa firmy GALLIN z żaluzjami skrytkowymi, zbiornik wody o pojemności 3000 l z falochronami, dwustopniowa autopompa o wydajności 2000l/min, sygnalizacja świetlna pojazdu uprzywilejowanego w technologii LED (belka oświetleniowa, lampy zderzakowe, lampa na zabudowie), sygnalizacja dźwiękowa pojazdu uprzywilejowanego 200 W, szybkie natarcie ze zwijadłem elektrycznym, prądownica W25 typu TURBO-JET do linii szybkiego natarcia, zdalnie sterowany szperacz w technologii LED, sygnał pneumatyczny typu AIR-HORN, oświetlenie wnętrza kabiny LED, kabina podnoszona hydraulicznie, oświetlenie pola pracy w obrębie pojazdu w technologii LED, wyświetlacz ostrzegawczy LED, autopompa w tylnej części pojazdu, manometry oraz wskaźniki ilości wody w zbiorniku w tylnej części pojazdu, sanki pod drabinę na dachu pojazdu, wspomaganie kierownicy, oznakowanie refleksyjne pojazdu, oznakowanie pojazdu nazwą jednostki oraz numerami operacyjnymi.

Poświęcenie, nadanie imienia oraz uroczyste przekazanie wozu bojowego jednostce OSP w Tokach nastąpi w najbliższym czasie.

sam 0444

sam 0445

wozbojowytoki1

obraz

foto

obraz

zdjecie

Region Żmigrodzki

  • Region Żmigrodzki

Zarządzanie kryzysowe

Rozkłady Jazdy

  • Rozkłady jazdy

Mapa gminy

  • Mapa gminy